Неділя, 18.08.2019
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Підуст - Форум рибалок Реєстрація Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]

Щоб вставити картинку в повідомлення скопіюйте напис "IMAGE1" (З'являється після вибору картинки праворуч від огляду, разом із знаками ) і вставте її в те місце де хотіли б бачити картинку!

  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: zherekh  
Форум рибалок » Водойми » Риби наших водоймищ. » Підуст (Ми називаємо її "підуства")
Підуст
zherekhДата: Субота, 11.07.2009, 15:07 | Сообщение # 1
Підполковник
Группа: Модератори
Сообщений: 81
Статус: Offline
Підуст (Chondrostoma nasus nasus L.), або ножикованя, подуства, мантянка, яловник, іглиця, скобляр. Поширений у всіх низинних і передгірних водоймах, у гірські запливає під час нересту. Віддає перевагу ділянкам річок з повільною течією. Порівняно велика риба й численна, що зумовлене деякими біологічними особливостями (ранній нерест, стійкість до забруднення води, всеїдність тощо). Підуста неважко пізнати за такими ознаками: рот нижній у вигляді поперечної щілини, нижня щелепа вкрита роговим чохлом. Очеревина сильно пігментована, чорна. Забарвлення спини темне, з боків — світле. Спинний та хвостовий плавці сірі або чорнуваті, інші — червонуваті. У самців під час нересту на голові з'являються тверді світлі епітеліальні горбочки. Максимальні розміри риби в карпатських річках — 35—40 см і 2,5—3 кг. Характеризується середньою тривалістю життя. Нерест проходить у березні — квітні, коли вода прогріється до 6—19е. В цей час розпускаються бруньки сірої вільхи. Відкладає ікру в головному руслі річок з бистринами, перекатами і кам'янистим дном. До нерестилищ підусти пливуть групами, в яких самців більше, ніж самок. В Ужі, наприклад, підусти нерестяться біля Ужгорода. Сюди ще в кінці літа прибуває значна їх кількість. Тут на глибинах вони тримаються до весни. У Латорицю (біля Мукачева також зимують на глибинах), Тису, Боржаву~та інші річки пливуть на нерест косяками. Особини завжди великі: довжина їх сягає 36—40 см, маса — 3,5—4 кг. Після нересту вони скочуються вниз по течії. Плодючість підуста залежить від віку і розмірів риби. Самки стають статевозрілими на четвертому, самці — на п'ятому році життя, коли виростають до 20 см і набирають маси 250 г. Самка відкладає від 1,5 до 12 тис. ікринок діаметром до 2 мм кожна. Ікра падає на дно і після запліднення прилипає до каміння. При температурі води 10° ікра протягом 15—17 діб розвивається до личинки. Мальки пливуть у тихі заводі з кам'янистим дном і живляться тут дрібними тваринними і рослинними організмами. Молодь росте досить швидко: однорічки досягають 10—12 см і 43—48 г, дворічки — 12—16 см і 50—102 г, трирічки — 14—18 см і 110—150 г, чотирирічки — 22—25 см і 280—460 г.

Підуст


Доросла риба живиться переважно водоростями, збираючи їх з підводного каміння, звідсіля, напевно, одна з народних назв риби — скобляр. Постійно тримається прируслових частин дна, на поверхню спливає досить рідко, але їжу в цей час із течії не бере. Крім водоростей, поїдає личинок і комах, здебільшого донних, а весною й літом і тих, що потрапляють у воду з повітря, а також земляних черв'яків.

Щодо основного корму (зелені водорості, якими обростають підводні предмети) підуст не має конкурентів, має він перевагу і завдяки ранньому нересту. Ці особливості дають можливість інтенсивно поновлювати його запаси природним шляхом. Підуст найбільш численний вид риб, що живуть у Дністрі та його карпатських притоках. У промислових уловах 1961—1964 років він займав 70—98%. Підуст має ще одну важливу перевагу — добре переносить несприятливі умови середовища, зміни гідробіологічного режиму, викликані господарською діяльністю людини. Підуст виживає у водоймах, періодично забруднюваних нафтою та її похідними, хоч більшість риб при цьому гине. За кулінарними і смаковими якостями підуст посідає одне із останніх місць — він дуже кістлявий, часто має специфічний присмак. Нині підуст є однією із найпопулярніших риб, які в значних кількостях виловлюються рибалками-спортсменами.

Прикрепления: 8018417.jpg(444.9 Kb) · 0765770.jpg(11.3 Kb)
 
Форум рибалок » Водойми » Риби наших водоймищ. » Підуст (Ми називаємо її "підуства")
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
+-+-+-+-+

 
Copyright ribka.ucoz.ua © 2019