Неділя, 18.08.2019
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Стан річки Тиса - Форум рибалок Реєстрація Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]

Щоб вставити картинку в повідомлення скопіюйте напис "IMAGE1" (З'являється після вибору картинки праворуч від огляду, разом із знаками ) і вставте її в те місце де хотіли б бачити картинку!

  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: zherekh  
Форум рибалок » Водойми » Річки та притоки » Стан річки Тиса
Стан річки Тиса
ribkaДата: Четвер, 23.04.2009, 11:46 | Сообщение # 1
Admin
Группа: Адміністратори
Сообщений: 215
Статус: Offline
В Румунії стався викид важких металів у Тису. Мертва вода - вже на Закарпатті

Через транскордонне забруднення вживати воду у кількох селах Закарпаття стало небезпечно для життя.
16 квітня о 10-й ранку на одній із неробочих шахт поблизу румунського містечка Бая Борша стався аварійний викид важких металів у транскордонні води.

Території України це небезпечне забруднення дісталося вже за кілька годин.

Про масштаби забруднення стане відомо лише 17 квітня, коли будуть відомі результати аналізів води.

Наразі фахівці візуально відзначили, що вода в Тисі жовтувато-буруватого кольору.

Забруднення перетнуло кордон у районі села Ділове, що на Рахівщині, де й зробили першу пробу води.

Відтак вниз по течії здійснили ще кілька контрольних заборів води. Останній – поблизу Виноградівського Вилоку, це вже на українсько-угорському кордоні.

Фахівці радять людям не напувати річковою водою худобу і не ловити рибу.

"У зв'язку із тим, що у нас в Тячеві та Хусті водозабір біля русла, прийнято рішення про тимчасову заборону подачі води на цих місцях", - заявила представник Державної екологічної інспекції в Закарпатті Любов Спічкей.

Зазначимо, з боку Румунії це вже не перше забруднення транскордонних вод. Щороку така ситуація повторюється кілька разів.

Україна жодного разу не отримувала матеріального відшкодування, оскільки румунська сторона повідомляла про аварії із запізненням, коли концентрація металів ставала мізерною.

Цього разу румунська сторона повідомила вчасно. Екологи сподіваються, що збитки будуть мінімальними, оскільки Тиса дуже повноводна.

Загалом, посилений моніторинг води триватиме щонайменше 4 доби, робота виїзної лабораторії обійдеться у 5 тисяч гривень.


 
ribkaДата: Четвер, 23.04.2009, 11:46 | Сообщение # 2
Admin
Группа: Адміністратори
Сообщений: 215
Статус: Offline
Закарпаття: Концентрація забруднюючих речовин в Тисі внаслідок прориву напірного трубопроводу в Румунії перевищує норму від 2 до 4 разів

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області повідомляє, що 16 квітня 2009 року в результаті прориву напірного трубопроводу на станції очистки шламових вод гірничо-видобувного підприємства в районі м. Бая Борша (Румунія) сталося аварійне забруднення р. Секу, притоки ріки Цісла, яка впадає в р. Вішку ліву притоку р. Тиса.

Відстань від місця аварії до українсько-румунського кордону (с. Ділове, Рахівський район) складає 72 км. Транскордонне забруднення поверхневих вод досягло кордону України близько 13:00 години того ж дня. За інформацією Водного Управління Сомеш-Тиса Національної Адміністрації “Води Румунії” м.Клуж-Напока (Румунія) аварійне забруднення в р. Вішеу ними було виявлено о 10.00 год. 16.04.2009 року. Інспекція отримала від румунської сторони повідомлення про аварію о 13 годині 30 хвилин. Об'єми аварійного скиду румунською стороною уточнюються.

Про ситуацію було повідомлено Мінприроди України, Державну екологічну інспекцію, Закарпатську ОДА, Головне управління МНС в Закарпатській області, Державне управління ОНПС, Управління СБУ в Закарпатській області, обласну прокуратуру, Верхнє-Тисянську інспекцію охорони навколишнього природного середовища та водного господарства (Угорщина).

Рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської облдержадміністрації було тимчасово призупинено забір води із поверхневих водозаборів на р. Тиса, зокрема в містах Тячів та Хуст. Станом на 12 годину 17.04.09. водопостачання відновлено.

Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції встановлений постійний контроль за якістю поверхневих вод прикордонної ріки Тиса. Відбори та дослідження проб на вміст важких металів здійснюються по 6 створах контролю. За результатами аналітичних досліджень перевищення концентрації забруднюючих речовин (важких металів, зокрема: цинк, залізо, мідь) встановлено від 2 до 4 разів.

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області запросила від румунської сторони дані аналітичних досліджень в місці аварійного забруднення р. Вішеу та її приток. Станом на 12 годину 17.04.09р. від Водного Управління Сомеш-Тиса Національної Адміністрації “Води Румунії” м. Клуж-Напока (Румунія) не отримано жодних результатів гідрохімічних досліджень, повідомили "Закарпаття online" в Державній екологічній інспекції в Закарпатській області.


 
ribkaДата: Четвер, 23.04.2009, 11:46 | Сообщение # 3
Admin
Группа: Адміністратори
Сообщений: 215
Статус: Offline


 
ribkaДата: Четвер, 23.04.2009, 17:56 | Сообщение # 4
Admin
Группа: Адміністратори
Сообщений: 215
Статус: Offline
Україна вимагає від Румунії пояснень щодо Тиси

23.04.09 // 09:15

Україна вимагає від Румунії докладної інформації щодо забруднення річки Тиса важкими металами в результаті прориву напірного трубопроводу на станції очищення шламових вод. Відповідний запит направлений Румунії і Єврокомісії, передає «Німецька хвиля».

Подальші дії України, пов'язані із забрудненням річки Тиса, залежатимуть від реакції Румунії на вимоги, викладені в ноті, надісланій румунській стороні Міністерством закордонних справ України. Як повідомив спікер МЗС Василь Кирилич, відповідну ноту українське дипломатичне відомство направило Румунію наприкінці минулого тижня – незабаром після аварії 16 квітня.

«Послали ноту, офіційну ноту МЗС Румунії і зажадали негайно поінформувати про ситуацію, яка склалася у зв'язку з викидами, і про вжиті румунською стороною заходи щодо недопущення подібних випадків», – повідомив він.

Що ж до ймовірності звернення України до Міжнародного суду з наміром добитися відшкодування Румунією екологічної шкоди, завданої Україні, як пропонує голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, то поки що українська сторона лише поінформувала про цей випадок Європейську комісію. На цей час Україна чекає відповіді Єврокомісії на своє звернення.

Нагадаємо, 16 квітня в Тисі внаслідок прориву трубопроводу в Румунії зафіксовано перевищення концентрації важких металів у 2-4 рази.

Главред


 
ribkaДата: Понеділок, 27.04.2009, 11:01 | Сообщение # 5
Admin
Группа: Адміністратори
Сообщений: 215
Статус: Offline
Ситуація на річці Тиса стабілізувалась

Еко.portal.lviv.ua

В річці Тиса станом на 21 квітня якість поверхневих вод відповідає фоновим концентраціям характерним для поверхневих вод р. Тиса у весняний період. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони навколишнього природного середовища.
Станом на 10:00 годину 21.04.09р. лабораторією Інспекції відібрано 54 проби води, проведено 504 компонентовизначення вмісту важких металів у поверхневих водах р.Тиса. В контрольних створах (Україна-Румунія) р.Тиси смт Солотвино, р.Тиси м.Тячів та контрольних створах (Україна-Угорщина) р.Тиси смт Вилок, р.Тиси м. Чоп якість поверхневих вод відповідає фоновим концентраціям, характернм для поверхневих вод р. Тиси у весняний період.

Довідка

Аварійна ситуація склалася в результаті прориву напірного трубопроводу на станції очистки шламових вод гірничо-видобувного підприємства в районі м. Бая Борша (Румунія) 16 квітня 2009 року

При цьому сталося аварійне забруднення р. Тиса. За результатами аналітичних досліджень перевищення концентрації забруднюючих речовин, а саме важких металів, зокрема: цинку, заліза, міді становило від 2 до 4 разів.

Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області встановлений постійний контроль за якістю поверхневих вод прикордонної річки Тиса. Відбори та дослідження проб на вміст важких металів здійснюються кожні 6 годин по 6 створах контролю. Контроль за якістю поверхневих вод р. Тиса продовжується. З 21.04.09р. відділ інструментально-лабораторного контролю Інспекції переходить на плановий режим роботи по контролю за якістю поверхневих вод р. Тиса.


 
zherekhДата: Середа, 24.06.2009, 23:54 | Сообщение # 6
Підполковник
Группа: Модератори
Сообщений: 81
Статус: Offline
Такі події на Тисі, в її верхів'ях, стаютьс щорічно. Забруднення Румунією річки відбуваєтья систематично, а фіксується це дуже рідко. Із спостережень рибаків випливає, що дивний (неприродній) колір води бачать по декілька раз на рік. Однак рідко котра людина після таких спостережень дає інформацію у відповідні служби. Тому складується досить благополучна картина щодо рівня забруднення води в нашій річці. І нам невідомо, якими офіійними жестами реагує на забруднення Тиси наша країна. Складується враження, що нам все-одно, що стається з цією водною артерією. Одночасно ми самі постійно забруднюємо річку всім чим попало. По берегам пройтися неприємно із-за вякої -всячини, котру наш нарід скидує у воду. Мені здається, що років за 15 в Тисі впіймати рибу буде неможливо, із-за забруднення. Вже тепер відчувається дефіцит рибних запасів, і мало хто може стверджувати, що риби стає більше, або хоча б її популяція не зменшується.
 
Форум рибалок » Водойми » Річки та притоки » Стан річки Тиса
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
+-+-+-+-+

 
Copyright ribka.ucoz.ua © 2019